Volg ons op onze sociale netwerken!

Kuifje en Hergé


fusee chez leon

De Avonturen van Kuifje is een reeks van 24 stripverhalen, bedacht door de Belgische striptekenaar Georges Remi, die onder het pseudoniem Hergé schreef. De reeks behoorde tot de populairste Europese strips van de twintigste eeuw. In 2007, een eeuw na de geboorte van Hergé, was Kuifje in meer dan 70 talen gepubliceerd en waren er meer dan 200 miljoen exemplaren van verkocht. De verhalen werden bewerkt voor radio, televisie, theater en film.

De reeks dwong bewondering af wegens de heldere, expressieve tekeningen in de typische klare lijn-stijl (ligne claire) van Hergé. De doordachte intriges combineren uiteenlopende genres, zoals roekeloze avonturen met fantasy-elementen, mysteries, politieke thrillers en sciencefiction. In de verhalen zit ook slapstickhumor, afgewisseld met een zweem verfijnde satire en politieke of culturele commentaren.

De Vanlanckers zijn vurige fans van Hergé. Daarom brengen we hem hulde door de raket uit de albums “Raket naar de Maan” en “Mannen op de Maan” tentoon te stellen bij de ingang van ons restaurant. U kunt er niet naast kijken.

Articles similaires

Delvaux MOULISSIMO handtas

12 juli 2021

Unieke creatie van het Huis Delvaux voor mevrouw Nadine: de MOULISSIMMO HANDTAS

Lees meer

Jean-Claude Van Damme

16 juli 2021

Jean-Claude Van Varenberg (geboren op 18 oktober 1960), pseudoniem Jean-Claude Van Damme of kortweg JCVD, is een Belgisch acteur, vechtsporter, scenarioschrijver, filmproducent en regisseur. Hij is vooral bekend voor zijn... View Article

Lees meer

Het Atomium

16 augustus 2021

Het Atomium is een monument in Brussel dat oorspronkelijk werd gebouwd voor de Wereldtentoonstelling in 1958 (Expo 58). Het is 102 m hoog. De negen met roestvast staal beklede bollen... View Article

Lees meer