Volg ons op onze sociale netwerken!

Eddy Merckx


Baron Edouard Louis Joseph Merckx (geboren op 17 juni 1945), beter bekend als Eddy Merckx, is een gewezen Belgische profwielrenner op de weg en op de piste. Hij wordt algemeen beschouwd als de meest succesvolle renner ooit.

Hij won niet minder dan elf grote rondes (5x Ronde van Frankrijk, 5x Ronde van Italië, 1x Ronde Van Spanje), 31 klassiekers, waaronder 19 zeges in de vijf ‘monumenten’, werd 3 keer wereldkampioen, was houder van het uurrecord en won alle grote eendagswedstrijden en talrijke races op de piste.

Merckx kreeg de bijnaam ‘de kannibaal’ omdat hij niemand anders wilde laten winnen.

In zijn achttienjarige carrière behaalde hij 525 overwinningen.

Deze Belgische persoonlijkheid heeft een belangrijke plaats in het hart van Léon. Hij nam het peetvaderschap waar bij de opening van de Léon de Bruxelles in Düsseldorf. Merckx kreeg trouwens een mooie plaats op de uitnodigingskaart.

Articles similaires

Belgische strips

9 augustus 2021

Belgische strips bekleden een bijzondere plaats in de geschiedenis van het beeldverhaal. Ze speelden een belangrijke rol in de ontwikkeling van de Europese strips, naast Frankrijk, het land waarmee ze... View Article

Lees meer

Klanten laten ons herinneringen na …

12 juli 2021

Tekening van een anonieme klant op tafelpapier met figuurtjes die mijnheer Mario, zaalmeester, en chef de rang André voorstellen.             Tekening “Chez Léon tout est... View Article

Lees meer

Smurfen

9 augustus 2021

De Smurfen is een Belgische stripreeks, bedacht door tekenaar Peyo, die geboren werd in 1928 en overleed in 1992. Smurfen zijn kleine, blauwe, mensachtige schepsels in witte kleren die allemaal... View Article

Lees meer

Inschrijven

naar onze nieuwsbrief

Vul dan het formulier in

en ontvang al onze aanbiedingen en promoties per e-mail!

Merci !

Votre inscription a bien été réalisée.

ABONNEZ-VOUS !

à notre Newsletter

U bent correct aangemeld voor onze nieuwsbrief!